Powrót po latach niebytu...

Bardzo długo zastanawiałam się, co począć z tym moim blogiem...
Jakoś nie potrafiłam ostatecznie się pożegnać i zamknąć ten etap mojego życia. Bo pisanie dało mi naprawdę dużo. Mówię o korzyściach niewymiernych, gdyż finansowych żadnych nie było :) 

Zmieniłam się, już nie jestem tą samą Moniką z Rozewia, co kiedyś. Przestałam być tylko matką i żoną. Nabrałam siły i pewności siebie. A sporo energii i samozaparcia mnie to kosztowało. Pierwszym krokiem w swoim samouświadomieniu i kształtowaniu nowej siebie, było studiowanie, następnym był blog, a ostatnim praca.

Studia dla mnie po tylu latach po maturze to walka była nierówna. Na wymagającej uczelni, wśród wiekszości osób  o 10-15 lat młodszych, ze swoimi kompleksami i wieczną nieśmiałością, normalnie szkoła życia. Ale było warto. Nabrałam wartości, przede wszystkim we własnych oczach. Wiem, że na bardzo dużo mnie stać, bo mam ogromny potencjał. 

Blog- moje okienko na świat. Mój sposób na ulepszenie siebie. Tak nic nie znaczący dla świata, ale dla mnie ma ogromną warość. Tyle się tu nauczyłam. Nie mówię tylko o technicznym aspekcie, czyli jak przygotować zdjęcia, jaką czcionkę wybrać, co pozmieniać w ustawieniach, żeby milej dla oka było. Ale głównie nauczyłam się dbać o siebie. Choć to jeszcze droga daleka :) Świadomie wchodzę do aptek i drogerii. Wiem, co mi służy, a czego muszę unikać. Wiem, że moje rzadkie i cienkie kłaki też mogą być piękne, a moja tłusta i piegowata cera potrafi zaskoczyć nawet mnie swoją urodą. Blogowy świat uczynił mnie świadomą kobietą XXI wieku.

Mam tu swoich przyjaciół. Których często z ukrycia poczytuję, bo wciąż nie mam odwagi wyjść z cienia.

A schowałam się przed światem z powodu nadmiaru pracy. Jednak ogarnełam już chaos, który zastałam w nowym miejscu pracy. Zajęło mi to dwa lata, ale nareszcie jest tak jak chciałam. Więc czas wrócić do blogowania. 

Tym, którzy mnie nie skreślili i jeszcze o mnie pamiętają- dziękuję z całego serca. Wracać będę powoli, ale postaram się to robić coraz regularniej. Z tematów czysto kosmetyczntch, przerzucę się na ogólne.

Moje życie bedzie tu królować, a ostatnio sporo się w nim dzieje :)

5 komentarzy:

 1. Super ;) Czekam na nowe wpisy :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również czekam z niecierpliwością!! Pozdrawiam, M.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ние предлагаме лекарство за лечение на различни здравословни проблеми, с помощта на лекарство, което е било предвидено и зърно може да излекува болестта напълно.

  Obat Epilepsi

  Obat Jantung Bocor Anak

  Obat Lipoma

  Obat Gerd

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze:) Każdy czytam i biorę sobie do serca:)