Pomoc w znalezieniu winnych...

Po prost brak słów. Głupota ludzka i brak serca czasem aż powalają na kolana. Jakim człowiekiem trzeba być, by zrobić coś takiego? Człowiekiem, bo zwierzę czegoś takiego by nie zrobiło..

W nocy z soboty na niedzielę na teren zoo wdarła się grupa kilku lub kilkunastu chuliganów. Wandale połamali tablice informacyjne, do fosy otaczającej wybieg tygrysów wrzucili kosz na śmieci i ławkę, kolejny kosz wylądował na wybiegu wielbłądów...

Prawdopodobnie próbowali też wyłamać drzwi do pawilonu żyraf, który znajduje się obok wybiegu tygrysów. Zwierzęta nie wytrzymały stresu. W niedzielę rano znaleziono zwłoki 3-letniej żyrafy Suri. Sekcja zwłok wykazała, że pękło jej serce. W poniedziałek padła druga żyrafa. 6-letnia Hana miała problemy z układem trawiennym, szok mógł nasilić objawy.

Policja apeluje o pomoc. Świadkowie proszeni są o kontakt. Sygnały można zgłaszać na nr alarmowy 997 lub bezpośrednio do IV komisariatu przy ul. Kopernika 29/31, tel. 42 665 23 00.
Szczegóły tu

2 komentarze:

  1. Nie wierzę... Jak można być taką bestią, bezmózgiem. Naprawdę bardziej cenię zwierzęta, niż ludzi. Chce mi się płakać przy każdym takim wydarzeniu.
    Szkoda, że polskie prawo nie przewiduje tortur, bo by się im takowe należały.

    OdpowiedzUsuń
  2. Biedne zwierzaki... :(

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze:) Każdy czytam i biorę sobie do serca:)